מחטים

אחד המרכיבים החשובים ביותר לתפירה מושלמת במכונת תפירה היא איכות המחט שאיתה תופרים.
בשוק יש הרבה סוגי של מחטים למכונת תפירה, אך לא כולם ברמה מספיק טובה, ולכן חשוב להבין את ההבדלים בין המחטים השונות.
המחט היא מרכיב מאוד משמעותי לקבל תפירה טובה, איכות המחט תשפיע על התפירה בסוגי בדים שונים, מחט טובה ואיכותית מפחיתה את מספר התקלות בזמן התפירה,יהיו פחות דילוגים וקריעת חוטים. מחט איכותית תעשה עבורך את התפירה ליעילה יותר ונעימה יותר, לעומת מחט זולה שיכולה לגורם לתקלות במכונה וכן בתפירה עצמה.
ההפרש במחיר בין מחט טובה ואיכותית למחט זולה הוא שקלים בודדים אבל בזמן התפירה ההבדל הוא עצום.

 

במרכז התפירה הישראלי אנו ממליצים על מחטים של חברת שמץ  SCHMETZ הגרמנית שהיא החברה המובילה למחטים ביתיות ותעשייה בעולם כולו.

לרוב סוגי הבדים תתאים מחט  אוניברסלית, וישנם מחטים בעלות עובי שונה, ממחט דקה מספר 70 עד מחט עבה לבדים עבים מספר 100.

בבחירת מחט חשוב לזכור שלכל עבודה בתפירה יש את המחט שלה:

  • על מנת לתפור בדי ג׳ינס בלי תסכול, חשוב לרכוש מחט לג׳ינס שהיא מחט עבה יותר מהרגיל (מחט מס׳ 100) וכן לוודא שהיא עשויה מחומר חזק יותר למנוע את השבירה של המחט בתפירה בדים עבים. 
  • לתפירת בגדי ים ובדים סינטיים יש מחט סטרץ׳ שתפקידה למנוע דילוגים כאשר אנחנו תופרים בדים סינטטים ובדים נמתחים. מחט סטרץ׳ גורמת לכך שלא יבצר חשמל סטטי בזמן התפירה ומעניקה חוויית תפירה טובה יותר בבדים אלו, מחט סטרץ׳ מגיעה בעובי דק סטרץ׳ 75 או עבה יותר 90.
  • ישנה גם מחט זוגית לת פירה של שני חוטים במקביל לסיומת מקצועית יותר, מחט זוגית קיימת ברוחבים שונים: 2.5 מ"מ, 3 מ"מ ו 4 מ"מ אפשר להשיג  את המחט הזוגית האוניברסלית וכן מחט זוגית לבדי סטרץ׳.
  • יש מחטים לתפירה של חוטים עבים יותר היא אם חור מחט גדול יותר נקראת TOP 
  • לחוטי רקמה חשוב להתשתמש במחט לריקמה, ולקווילט יש מחט שמותאמת לתפירת קווילט
מחטים
לא נמצאו מוצרים התואמים את בחירתך.